Kombi Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Kombi Temizliği ve Kombi Bakımı Ne Zaman Nasıl Yapılmalı?

Uzmanlar yılda en az bir kez yapılması gereken periyodik doğalgaz ve kombi bakımını henüz yaptırmamış olanları uyarıyor. Kombilerin sorunsuz olarak yüksek performansta çalışması ve doğalgaz faturasının cebi yakmaması için kış gelmeden işin ehli kişilere kombi bakımının yaptırılması gerekiyor. Hem olası arızalarının önüne geçmek, hem de doğalgaz faturalarını düşürerek sağlıklı bir kış geçirmek istiyorsanız kombi bakımı yaptırmayı unutmayın.

Kombi bakım ve tamir ustaları, yıl boyu çalışan kombilerin kış aylarında da sorunsuz performans göstermesi için yıllık periyodik bakımın kış gelmeden yaptırılması konusunda uyarıyor. Kombi bakımının yılda en az bir kez, sonbahar aylarında ya da yaz aylarının başında yapılması öneriliyor.

Gecikmeden kombi bakımını yaptıranlar, enerji tasarrufu elde ederek daha az fatura öderken, kombilerinin uzun ömürlü ve verimli olmasını da sağlıyor. Bakımı yapılmamış kombilerin beklenmedik kazalara davetiye çıkardığını hatırlatan uzmanlar, kışın daha hesaplı ve güvenli şekilde ısınmak isteyenlerin işi alanında uzman kişilere teslim etmeleri gerektiğini de hatırlatıyor.

Peki, evde kombi bakımı nasıl yapılır?

Servise kombi bakımı yaptırırken nelere dikkat edilmeli?

Her servis hizmetinde olması gerektiği gibi özellikle doğalgaz ile çalıştığı için ciddi riskler de barındıran kombi temizliği ve bakımı konunda da dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Kısaca bu noktalara değinelim

Kombi bakımını aksatırsanız ne olur?

 .

Ortaya çıkacak temel sorunlar şunlardır: